Panadol sirup jahodový 100 ml
Značka: Panadol
Panadol jahodový sirup obsahuje paracetamol, který pomáhá snižovat horečku a zmírňovat bolest u dětí od 3 měsíců.
Zobrazit více- Akce
- -6 %
Produktové kategorie
- Sirupy ,
- Léky ke snížení horečky a bolesti ,
- Školní nástrahy ,
- Volně prodejná léčiva ,
- Matka a dítě ,
- Pro děti ,
- Panadol ,
- Akce ,
- Haleon/Glaxo
EAN
5054563932013
Výrobce
Panadol sirup jahodový 100 ml
135 Kč
Obsah Panadol Sirup pro děti
100 ml
Charakteristika Panadol Sirup pro děti
Přípravek obsahuje paracetamol, což je léčivo proti bolesti (analgetikum) a ke snížení horečky (antipyretikum).
Je určen ke snížení horečky a bolesti doprovázející chřipku , nachlazení , infekční onemocnění dětského věku (např. spalničky, růženka, plané neštovice, spála, příušnice) a očkování.
Také je vhodný k tlumení bolesti doprovázející prořezávání zoubků ak bolesti zubů.
Přípravek je vhodný pro děti od 3 měsíců do 12 let.
Ke snížení horečky po očkování se může podat dětem od 2 měsíců.
Má jahodovou příchuť. Balení obsahuje aplikátor.

Použití Panadol Sirup pro děti
Dávkování a dávkovací schémata:
1 ml suspenze obsahuje 24 mg paracetamolu.
Vždy je třeba užívat nejnižší účinnou dávku po co nejkratší dobu nezbytnou ke zlepšení příznaků.
DĚTI VE VĚKU 1 MĚSÍC – 12 LET
Dávka má být vypočtena podle tělesné hmotnosti dítěte.
Jednotlivá dávka je 10-15 mg/kg.
Není-li jistota o tělesné hmotnosti dítěte, použije se k určení dávky léku věk dítěte.
Tabulka dávkování podle věku a hmotnosti dítěte je uvedena v SPC (část 4.2).
Podává se podle potřeby každých 4 až 6 hodin, minimální interval je 4 hodiny.
Celková denní dávka nesmí přesáhnout 60 mg/kg.
Nepodávají se více než 4 dávky během 24 hodin.
Délka léčby by měla být omezena na 3 dny a pokud se nedosáhne účinného zmírnění bolesti, je třeba se poradit s lékařem.
Pokud teplota při léčbě horečky u dětí ve věku 1–3 měsíce přetrvává déle než 24 hodin (4 dávky), je třeba vyhledat lékaře.
Léčba po očkování u dětí ve věku 1-3 měsíce
Podává se jednorázová dávka 10-15 mg/kg.
Je-li zapotřebí 2. dávka, musí být podána s odstupem nejméně 4 hodiny.
Pokud zvýšená teplota přetrvává i po 2.dávce, je třeba vyhledat lékaře.
PORUCHA FUNKCE ledvin
Glomerulární filtrace 50-10 ml/min: jednotlivé dávky se podávají v intervalu nejméně 6 hodin,
Glomerulární filtrace pod 10 ml/min: jednotlivé dávky se podávají v intervalu 8 hodin.
PORUCHA FUNKCE JÁTRA
Nemají se podávat maximální dávky a interval mezi jednotlivými dávkami by měl být nejméně 6 hodin.
Způsob použití:
Perorální suspenze je určena k podávání (polknutí) ústy. Může se podávat nezávisle na jídle.
Před použitím se má láhev důkladně protřepat a odšroubovat uzávěr.
Dávkovací aplikátor se zasune do vložky v hrdle láhve, láhev se otočí dnem vzhůru a suspenze se nechá stéct dolů.
Následně se do aplikátoru natáhne požadované množství suspenze (podle stupnice v ml). Obsah aplikátoru se vstříkne do úst dítěte.
Pokud je stanovená dávka větší než 10 ml, podání se opakuje.
Aplikátor se po použití propláchne teplou vodou a nechá se vyschnout.
Upozornění:
Přípravek lze užívat lék během těhotenství, ale pouze pokud je to nutné a v nejnižší účinné dávce a frekvenci dávkování po nejkratší možnou dobu.
Při krátkodobé léčbě a souběžném sledování kojence není nutné kojení přerušit.
U nedonošených dětí a dětí do 1 měsíce se může přípravek používat pouze ke snížení teploty po očkování a pouze po poradě s lékařem.
Pacienti s diagnostikovanou poruchou funkce jater nebo ledvin se musí před zahájením užívání poradit s lékařem.
Přípravek nesmí užívat děti se závažnou poruchou funkce jater včetně akutní hepatitidy.
Nepodávat souběžně jiné léky s obsahem paracetamolu.
Pokud přípravek užívá dospělý, nemá během léčby pít alkoholické nápoje.
Přípravek obsahuje methyl-parahydroxybenzoát a propyl-parahydroxybenzoát, které mohou vyvolat alergické reakce (možná zpoždění).
Přípravek obsahuje sorbitol (zdroj fruktózy) a maltitol, které mohou mít mírný projímavý (projímavý) účinek.

Specifikace
- FormaSirup
- Velikost balení100 ml
- VěkOd ukonč. 3m
- PříchuťJahodová
- Typ produktuNa bolest, Na horečku
- Určené proDěti
