Napište, co hledáte

Panadol Baby 125 mg 10 čípků

Značka: Panadol

Panadol Baby 125 mg jsou čípky s paracetamolem pro děti nad 9 kg ke snížení horečky a tlumení mírné až středně silné bolesti.

Zobrazit více
Panadol Baby 125 mg 10 čípků
79 Kč vč. DPH
Cena za 1 ks: 8 Kč

Produktové kategorie

EAN

8596149000329

Panadol Baby 125 mg 10 čípků

79 Kč

Obsah Panadol Baby 125 mg

10 čípků

Charakteristika Panadol Baby 125 mg

Přípravek obsahuje léčivou látku paracetamol, která účinkuje proti bolesti (analgetikum) a ke snížení horečky (antipyretikum).

Používá se u dětí s tělesnou hmotností nad 9 kg na:

  • snížení horečky doprovázející chřipku a nachlazení, stejně jako infekční onemocnění dětského věku (např. spalničky, zarděnky, plané neštovice, spála, příušnice) a teploty po očkování;
  • tlumení mírné až středně silné bolesti doprovázející prořezávání zoubků, bolesti zubů, bolesti v krku a bolesti hlavy.

Použití Panadol Baby 125 mg

Dávkování a dávkovací schémata

Vždy je třeba používat nejnižší účinnou dávku po co nejkratší dobu nezbytnou ke zlepšení příznaků.

1 čípek obsahuje 125 mg paracetamolu.

Jednotlivá dávka je 10-15 mg/kg. Celková denní dávka nesmí přesáhnout 60 mg/kg tělesné hmotnosti.

Děti s tělesnou hmotností 9 – 14 kg
→ 1 čípek
Děti s tělesnou hmotností 15-20 kg
→ 2 čípky.

Jednotlivé dávky se mohou opakovat podle potřeby, v časových odstupech nejméně 6 hodin.
Nepodává se více než 4 dávky během 24 hodin.

Pacientům se sníženou funkcí ledvin nebo jater
Přípravek by neměl být podáván bez doporučení lékaře. Dávkování určí lékař.
Při poruše funkce ledvin se jednotlivé dávky podávají s odstupem alespoň 8 hodin.

Bez porady s lékařem se přípravek nemá podávat dětem déle než 3 dny.

Způsob použití

Čípky jsou určeny pouze k zavedení do konečníku.

Čípky se vyjmou z obalu a jemně se zavedou do konečníku. Po zavedení se má zmáčknout zadeček dítěte na 1 - 2 minuty rukou k sobě a je třeba se ujistit, že čípek zůstal v konečníku.

Upozornění

Přípravek není určen pro děti s tělesnou hmotností do 9 kg. Přípravek je určen k podávání dětem.
Léku se netýká podání těhotným a kojícím ženám, jelikož je určen pro děti.
Přípravek je kontraindikován u pacientů se závažnou renální a hepatocelulární insuficiencí a při akutní hepatitidě.
Přípravek by neměl být podáván pacientům po nedávno prodělaném rektálním krvácení.
Vždy je třeba používat nejnižší účinnou dávku po co nejkratší dobu nezbytnou ke zlepšení příznaků.
Nepodávat souběžně jiné léky s obsahem paracetamolu.
V případě, že má dítě závažné onemocnění (včetně závažné poruchy funkce ledvin nebo sepse), nebo trpí-li podvýživou, nebo pokud užívá flukloxacilin (antibiotikum) je třeba ihned informovat lékaře (kvůli riziku metabolické acidózy, četnost výskytu nelze odhadnout, příznaky jsou uvedeny v PIL část 2.).
Přípravek je určen pro děti, pokud by jej ale užíval dospělý, nesmí během léčby pít alkohol.
Uchovávat při teplotě do 25 °C. Neuchovávat v mrazničce.
Další zvláštní upozornění jsou uvedena v SPC (část 4.4).

Specifikace

  • Forma
    Čípky
  • Velikost balení
    10 ks
  • Typ produktu
    Na bolest, Na horečku
  • Určené pro
    Děti