Panadol ULTRA 12 tablet
Značka: Panadol
Panadol Ultra je lék proti středně silné až silné bolesti s paracetamolem, kofeinem a kodeinem pro dospělé nad 18 let.
Zobrazit více- Akce
- -30 %
Produktové kategorie
- Tablety proti horečce ,
- Bolest zubů ,
- Bolest hlavy, migréna ,
- Bolest v krku a průdušek ,
- Klouby a kosti ,
- Tablety ,
- Bolest zad ,
- Bolest krční páteře ,
- Bolest kostrče ,
- Panadol ,
- Akce ,
- Haleon/Glaxo
EAN
8596149004006
Výrobce
Panadol ULTRA 12 tablet
179 Kč
Obsah Panadol Ultra
12 tablet
Charakteristika Panadol Ultra
Přípravek obsahuje kombinaci 3 léčiv:
- paracetamol (analgetikum - antipyretikum) - působí proti bolesti a snižuje horečku;
- kofein - zesiluje účinek paracetamolu;
- kodein (opiátové analgetikum) - snižuje vnímání bolesti a reakci na ni.
Používá se u dospělých (nad 18 let) na:
- úlevu od středně silné až silné bolesti:
- revmatického původu,
- páteře a křížové oblasti,
- hlavy včetně migrény,
- při menstruaci,
- při poranění kostí a kloubů,
- neuralgie různého původu (bolesti nervového původu),
- zubů,
- při zánětu vedlejších nosních dutin,
- v krku,
- svalů a kloubů při chřipce a nachlazení.
- virové infekce doprovázené suchým kašlem.
Použití Panadol Ultra
Dávkování a dávkovací schémata
Vždy se má užívat nejnižší účinná dávka po co nejkratší dobu nezbytnou ke zlepšení příznaků.
Dospělí a starší pacienti
→ Hmotnost 34 – 60 kg
1 tableta dle potřeby 1 – 4x denně s časovým odstupem nejméně 4 hodin.
→ Hmotnost nad 60 kg
1-2 tablety podle potřeby 1-4x denně s časovým odstupem nejméně 4 hodin.
Maximálně lze užít 8 tablet během 24 hodin (tj. 4 g paracetamolu).
Pacienti s poruchou funkce ledvin
Glomerulární filtrace 50 – 10 ml/min: jednotlivé dávky se podávají v intervalu nejméně 6 hodin.
Glomerulární filtrace pod 10 ml/min: jednotlivé dávky se podávají v intervalu 8 hodin.
Přípravek by neměl být užíván déle než 3 dny.
Pokud se pacient do 3 dnů necítí lépe nebo se cítí hůře, musí se obrátit na lékaře.
Způsob použití
Tablety se spolknou vcelku a zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny. Vztah k jídlu se neudává.
Nutno vyhnout se během užívání léku konzumaci kofeinu (káva, čaj, kola), může způsobit nervozitu, nespavost nebo zrychlení srdeční činnosti.
Upozornění
Přípravek by neměl být během těhotenství užíván, není-li léčba doporučena lékařem.
Přípravek je kontraindikován u kojících žen.
Přípravek je kontraindikován u dětí do 18 let.
Přípravek se nesmí užívat při těžké renální a hepatální insuficienci, akutní hepatitidě, při souběžném podávání léků poškozujících funkci jater.
Přípravek se smí užívat u pacientů s poruchou funkce ledvin/jater pouze po poradě s lékařem.
Dlouhodobé nebo nadměrné užívání kodeinu může způsobit vznik lékové závislosti.
Neužívat souběžně jiné léky s obsahem paracetamolu.
V případě závažného onemocnění (včetně závažné poruchy funkce ledvin nebo sepse), při podvýživě nebo pokud se užívá flukloxacilin (antibiotikum) je třeba ihned informovat lékaře (kvůli riziku metabolické acidózy, četnost výskytu nelze odhadnout, příznaky jsou uvedeny v PIL část 2.).
Vyhnout se souběžnému užití léků, potravin/nápojů s obsahem kofeinu (káva, čaj, kola) - mohou způsobit nervozitu, nespavost nebo zrychlení srdeční činnosti.
Přípravek má mírný vliv na schopnost řídit a obsluhovat stroje.
Nepít alkohol. Souběžná konzumace alkoholu může způsobit poškození jater.
Uchovávat do 25 °C, mimo dosah dětí.
Další zvláštní upozornění jsou uvedena v SPC (část 4.4).
Specifikace
- FormaTablety
- Velikost balení12 ks
- Řešený problémSvaly, klouby, Migréna
- Typ produktuNa bolest