Napište, co hledáte

Panadol Migréna 20 tablet

Značka: Panadol

Panadol Migréna je lék pro akutní léčbu migrény a bolesti hlavy s kyselinou acetylsalicylovou, paracetamolem a kofeinem.

Zobrazit více
Panadol Migréna 20 tablet
240 Kč
196 Kč vč. DPH
Cena za 1 ks: 10 Kč

Produktové kategorie

EAN

5054563153982

Panadol Migréna 20 tablet

196 Kč

Obsah Panadol Migréna

20 tablet

Charakteristika Panadol Migréna

Přípravek obsahuje tři léčiva:

  • kyselina acetylsalicylová, zmírňuje bolest a zánět a snižuje horečku;
  • paracetamol, zmírňuje bolest a snižuje horečku;
  • kofein je mírně povzbuzující látka a zvyšuje účinek kyseliny acetylsalicylové a paracetamolu.

Používá se u dospělých k akutní léčbě bolestí hlavy a záchvatů migrény (s příznaky, jako jsou: bolest hlavy, nevolnost, přecitlivělost na světlo a zvuk a funkční postižení (stupeň neschopnosti vykonávat běžné denní činnosti) s aurou (předzvěstí) nebo bez ní.

Použití Panadol Migréna

Dávkování a dávkovací schémata

DOSPĚLÍ

Dávkování by nemělo přesáhnout 6 tablet za 24 hodin.

Bolest hlavy
Doporučená dávka: 1 tableta.
Intenzivnější bolest: 2 tablety
V případě potřeby se může užít další tableta/tablety o 4 až 6 hodin později.
Neužívat déle než 4 dny bez konzultace s lékařem.

Migréna
2 tablety, když se objeví příznaky nebo migrenózní aura.
V případě potřeby lze užít další 2 tablety o 4 až 6 hodin později.
Pokud se do 2 hodin po podání prvních 2 tablet nedostaví úleva, pacient by měl vyhledat lékaře.
Přípravek je určen k občasnému užití při migréně, s trváním léčby nejdéle do 3 dnů.

Délka léčby
Přípravek by neměl být podáván více než 10 dní v měsíci, déle než 3 měsíce.

Způsob použití

Potahované tablety se užívají vcelku, spolknou se a zapijí se plnou sklenicí vody (nezapíjet třezalkovým čajem).
Vztah k jídlu se neuvádí.

Omezit příjem výrobků obsahujících kofein.

Upozornění

Přípravek by neměli užívat pacienti, kteří při záchvatech migrény zvyknou zvracet nebo jsou při nich připoutáni na lůžko (viz SPC, bod 4.4).
Lék je kontraindikován ve 3. trimestru těhotenství.
Přípravek by neměl být podáván během prvních 6 měsíců těhotenství (1. a 2. trimestr), pokud to není naprosto nezbytné. Dávka má být co nejnižší a délka léčby co nejkratší.
Pokud se přípravek podává ženám, které chtějí otěhotnět, dávka by měla být co nejnižší a délka léčby co nejkratší. Pokud je nutná delší léčba než několik dní, lékař může doporučit další sledování.
Přípravek se nedoporučuje užívat v období kojení.
Přípravek se nedoporučuje používat u dětí mladších 18 let.
Přípravek by měl být používán s opatrností u starších pacientů, zejména těch s nízkou tělesnou hmotností.
Přípravek nesmí užívat pacienti se závažnou poruchou funkce jater nebo ledvin a selháním (GFR < 30 ml/min/1,73 m 2 ).
Přípravek by měl být užíván s opatrností u pacientů s mírnou až středně závažnou poruchou funkce jater a/nebo ledvin (GFR > 30 ml/min/1,73 m 2 ).
Přípravek by měl být podáván opatrně pacientům, kteří pravidelně pijí alkohol.
Přípravek by měl být podáván obezřetně u pacientů trpících dnou a diabetem mellitus.
Přípravek by neměl být podáván spolu s jinými léky obsahujícími kyselinu acetylsalicylovou nebo paracetamol.
Opatrnost se doporučuje u pacientů, kteří užívají maximální denní dávky paracetamolu.
Dlouhodobé užívání jakéhokoli typu analgetik k léčbě bolestí hlavy může tyto bolesti zhoršit.
Přípravek nemá zjištěno, že by užívání zhoršovalo schopnost řídit a obsluhovat stroje. Vyskytnou-li se nežádoucí účinky (závratě, ospalost) je třeba se těmto činnostem vyhnout.
Při užívání léku mají pacienti omezit příjem výrobků obsahujících kofein. Nadměrný příjem kofeinu může způsobit nervozitu, podrážděnost, nespavost a příležitostně rychlé bušení srdce.
Neužívat souběžně s přípravky obsahujícími třezalku tečkovanou ( Hypericum preforatum ).
Nepít alkohol.
Další zvláštní upozornění jsou uvedena v SPC (část 4.4).

Specifikace

  • Forma
    Tablety
  • Velikost balení
    20 ks
  • Řešený problém
    Migréna