Napište, co hledáte

Panadol Extra 24 tablet

Značka: Panadol

Panadol Extra je lék proti bolesti a horečce s paracetamolem a kofeinem při bolesti hlavy, zubů, zad či příznacích chřipky.

Zobrazit více
Panadol Extra 24 tablet
Panadol Extra 24 tablet
Panadol Extra 24 tablet
Panadol Extra 24 tablet
127 Kč vč. DPH
Cena za 1 ks: 5 Kč

Produktové kategorie

EAN

5054563225108

Panadol Extra 24 tablet

127 Kč

Obsah Panadol Extra

24 tablet

Charakteristika Panadol Extra

Přípravek obsahuje kombinaci dvou léčiv, které jsou účinné proti bolesti a horečce : paracetamol a kofein.

Paracetamol zajišťuje úlevu při bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu.

Kofein zvyšuje analgetický účinek paracetamolu, zmírňuje únavu, mírně podporuje dýchání a krevní oběh při horečnatých onemocněních.

Přípravek je vhodný k úlevě při bolestech hlavy, migréně, bolestech zad, zubů a bolestech při menstruaci.

Přípravek také přináší úlevu od nepříjemných příznaků chřipky a nachlazení jako jsou bolesti svalů, kloubů, bolestí v krku a snižuje horečku.

Pouze na doporučení lékaře se přípravek může užívat k potlačení bolesti při revmatických onemocněních jako je artróza (degenerativní kloubní onemocnění) a neuralgie (bolest pociťovaná v oblasti nervu).

Dávkování Panadol Extra

Dospělí (včetně starších osob) a dospívající od 15 let

  • 1-2 tablety dle potřeby 1 až 4x denně s časovým odstupem nejméně 4 hodiny.

  • 1 tableta je vhodná pro osoby s tělesnou hmotností 34 – 60 kg

  • 2 tablety pro osoby s tělesnou hmotností nad 60 kg.

  • Nejvyšší jednotlivá dávka jsou 2 tablety (1 g paracetamolu).

  • Maximální denní dávka je 8 tablet (4 g paracetamolu a 0,52 g kofeinu).

  • Při dlouhodobé terapii (více než 10 dní) dávka za 24 hodin nemá překročit 5 tablet (2,5 g paracetamolu).

Dospívající 12 – 15 let

  • 1 tableta dle potřeby 1 až 3krát denně s časovým odstupem nejméně 6 hodin.

  • Nejvyšší jednotlivá dávka je 1 tableta.

  • Maximální denní dávka jsou 3 tablety za 24 hodin.

Specifikace

  • Forma
    Tablety
  • Velikost balení
    24 ks
  • Typ produktu
    Na bolest, Na horečku